Menu

Centrum Onkologii w Bydgoszczy otrzymało certyfikat „Szpital bez bólu”

06.11.2023

logo programu „Szpital bez bólu”

Polskie Towarzystwo Badania Bólu przyznało Centrum Onkologii w Bydgoszczy certyfikat „Szpital bez bólu”. Jest on potwierdzeniem wprowadzenia najwyższych standardów uśmierzania bólu pooperacyjnego w oddziałach zabiegowych. Certyfikat został przyznany na okres 3 lat.

Uzyskanie certyfikatu „Szpital bez bólu” jest ważną informacją dla pacjenta, że w danym szpitalu uśmierzanie bólu pooperacyjnego oraz leczenie bólu przewlekłego związanego z chorobą podstawową prowadzone jest na najwyższym poziomie, dzięki czemu proces leczenia jest przyjaźniejszy dla pacjenta i przebiega efektywniej.

Program „Szpital bez bólu” został zainicjowany w 2010 roku przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu oraz Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne oraz Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne. Polega na wprowadzeniu na oddziały pooperacyjne i zabiegowe standardów uśmierzania bólu pooperacyjnego. Placówki, które spełnią odpowiednie kryteria otrzymują certyfikat „Szpital bez bólu”.


Źródło:

  1. Centrum Onkologii w Bydgoszczy
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

NU-MED Onkologia

reklama Grupa NU-MED

Grupa NU-MED to wyspecjalizowane placówki, w których diagnozujemy i leczymy pacjentów z chorobami nowotworowymi. Leczenie odbywa się w ramach kontraktu z NFZ. Zobacz więcej informacji.

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

  • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
  • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
  • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
  • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
  • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA